Cudowne oczyszczenie


Każdy z nas chciałby podobać się nie tylko komuś, ale także i samemu sobie, czuć się dobrze we własnej skórze. Celowo nie kategoryzuję peelingów jako produktu stricte dla kobiet, ponieważ to, co popularne i naturalne wśród płci pięknej coraz częściej jest chętnie brane także i przez mężczyzn. Na początku warto nakreślić jaśniej – czym właściwie są te peelingi? To nic innego jak złuszczanie naskórka, najczęściej za pomocą odpowiednich do tego kosmetyków. Sięga do najgłębszych warstw naszej skóry, skutecznie pobudzając nowe komórki. Pomaga również w poprawie wyglądu skóry. Po peelingi sięgamy chętnie przed ważnymi uroczystościami, kiedy chcemy, aby nasza skóra była promienna, pełna blasku i bez zbędnych zrogowaceń.
Na rynku możemy dostać przeróżne rodzaje tego kosmetyku, nie tylko do twarzy, ale także do całego ciała. Nie jest to zabieg skomplikowany – łatwy niemal dla każdego z nas. Ci którzy boją się, że wykonają go w sposób nieprawidłowy lub po prostu nie chcą robić go sami, mogą skorzystać z usług salonów kosmetycznych. W szerokiej ofercie na pewno znajdzie się coś dla każdego, przy okazji korzystając z odprężenia i relaksu po ciężkim i długim dniu. Warto jednak pamiętać, że zbyt częste i intensywne robienie peelingów doprowadzić może do przesuszenia się skóry. Dla zadowalającego efektu wystarczy wykonywać go raz w tygodniu.
Jak przy każdym zabiegu, nawet tym domowym, istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Peeling nie będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli jesteśmy świeżo po depilacji – woskiem lub laserem. Podrażniona skóra może stać się jeszcze bardziej zaczerwieniona niż do tej pory, a także mogą wystąpić małe krostki. Również w momencie gdy mamy już wysypkę na ciele czy twarzy, peeling nie jest wskazany, ponieważ może wzmocnić występujący już stan zapalny.
Do rodzajów peelingu zaliczyć możemy :
– ziołowy – przeznaczony dla cery tłustej oraz trądzikowej;
– mechaniczny – gruboziarniste szorowanie skóry;
– enzymatyczny – głębokie oczyszczanie;
– chemiczny – wykonywany tylko przez wykwalifikowanych specjalistów;

We współpracy z: https://natureline.pl/